1000 TL ve üzeri Alış-Verişlerinizde Kargo ÜCRETSİZ

ENGLISH

BİZ KİMİZ?

Chivit' in yaratıcıları, ödüllü moda tasarımcısı Tolga Turan ve eşi fotoğrafçı Özgül Özgüle Turan. Çift, birlikte yaptıkları seyahatlerde, unutulmaya yüz tutan zanaatlardan olan deri saraç işçiliği ile tanışıyor. Özgül’ ün Tolga’ ya hediye olarak ürettiği deri ürünlere çevrelerinde ilgi ve talep artınca, 2013 senesinde tasarımlarını CHIVIT adı altında, meraklıları ile buluşturmaya karar veriyorlar.

‘Her şeyin arkasındaki emeğin ve özenin değerini yeniden hatırlayarak başladı hikayemiz. İndigo rengine olan tutkumuz, bizi bu rengin topraklarımızdaki karşılığı çivit mavisine çekti. Biz de hayalini kurduğumuz oluşuma, sezgilerimizin rengi olan indigonun doğadaki pigment kaynağının adını verdik: CHIVIT.

Deri zanaatını ve geleneksel el saraç işçiliğini modern tasarımlarla yorumlayan bir markayız. Ürünün tasarımından başlayarak, üretimin her safhası bizzat Chivit ailesi bireyleri tarafından hiçbir makine kullanılmadan tamamen elde üretiliyor.

Sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm ilkelerimiz gereğince, doğal ve geleneksel yöntemlerle işlenen derileri tercih ediyor, egzotik derilerle kesinlikle çalışmıyoruz.

Yegane arzumuz, ürünlerimizi tasarlayıp üretirken yaşadığımız özeni ve heyecanı paylaşabilmek ve ömür boyu severek kullanılacak ürünlerle sizleri buluşturmak.’

Chivit Ailesi